A2 Okuma

Cows

Cows are farm animals. They have four legs, two ears, two horns on the head, and a long tail. They give us milk. It is rich in nutrients and good for health.

Çevir

İnekler çiftlik hayvanlarıdır. Dört bacağı, iki kulağı, kafasında iki boynuzu ve uzun bir kuyruğu vardır. Bize süt verirler. Besin açısından zengindir ve sağlık için iyidir.

A baby cow is called a “calf.” Cows make a sound that is known as “moo.” They live in groups, often called herds. Cows enjoy eating grass in fields. They drink a lot of water.

Çevir

Yavru ineğe “buzağı” denir. İnekler “möö” diye bilinen bir ses çıkarırlar. Genellikle sürü olarak adlandırılan gruplar halinde yaşarlar. İnekler tarlalarda ot yemekten hoşlanırlar. Çok fazla su içerler.

Cows can live for about 20 to 25 years. They spend their days grazing in the pasture and are usually brought back to the barn to sleep at night. Cows are important to farmers because they provide milk, and, sometimes, meat.

Çevir

İnekler yaklaşık 20 ila 25 yıl yaşayabilir. Günlerini merada otlayarak geçirirler ve genellikle geceleri uyumak için ahıra geri getirilirler. İnekler çiftçiler için önemlidir çünkü süt ve bazen et sağlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏