A2 Okuma

Stallions

Stallions are big male horses. They are very strong and fast. They have four legs, long tails, and big eyes. Their colors can be black, brown, gray, or chestnut.

Çevir

Aygırlar büyük erkek atlardır. Çok güçlü ve hızlıdırlar. Dört bacakları, uzun kuyrukları ve büyük gözleri vardır. Renkleri siyah, kahverengi, gri veya kestane olabilir.

Stallions eat grass and hay. They are very muscular and can run faster than many horses. They make a sound called “neighing.” Stallions live in groups. They are often the leaders of their group. They live about 25 to 30 years.

Çevir

Aygırlar ot ve saman yerler. Çok kaslıdırlar ve birçok attan daha hızlı koşabilirler. “Kişneme” adı verilen bir ses çıkarırlar. Aygırlar gruplar halinde yaşar. Genellikle gruplarının lideridirler. Yaklaşık 25 ila 30 yıl yaşarlar.

A long time ago, people used stallions in wars. They were good because they were strong and fast. Today, stallions are used for racing and jumping. People also use strong and healthy stallions for breeding.

Çevir

Uzun zaman önce insanlar savaşlarda aygırları kullanırlardı. Güçlü ve hızlı oldukları için iyiydiler. Günümüzde aygırlar yarış ve atlama için kullanılmaktadır. İnsanlar ayrıca güçlü ve sağlıklı aygırları damızlık olarak da kullanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏