Hakkımda

Sıfırdan İngilizce öğrenimi gerçekleştiren insanların karşılaşacağı kaynak eksikliklerine bir nebze çözüm bulmak amacıyla evdeingilizcem.com adlı siteyi kurduk. Sitemiz 04.04.2021 tarihinde faaliyete girmiş olup her geçen gün gelişmektedir.

Özellikle son zamanlarda boğuştuğumuz covid-19 salgını ile eve hapsolduğumuz bu günlerde evde ne yapabiliriz sorusuna alternatif bir cevap olmasını umuyoruz.

İngilizce dilbilgisi, yani gramer konularının anlatıldığı bölümde ilgili gramer konuları sıralı bir anlatımla verilmiş olup gramer konularının etkili ve pratik bir şekilde öğrenilmesi amaçlanmıştır. 

Ayrıca İngilizce okuma çalışmaları ile öğrenilen gramer konularının okuma parçalarındaki tezahürü gösterilecek olup. öğrenilen konuların pekiştirilmesi umulmaktadır. 

Kelime çalışması için alt kategoriler oluşturulmuş olup bu sayede kelime çalışmasında karşılaşacağınız dağınıklıktan bertaraf olmuş olacaksınız. Ayrıca koyulan butonlar ile hem kelimelerin hem de cümlelerin okunuşlarını dinleyip telaffuzunuzu geliştirebileceksiniz. 

Fiil çekimleyicisi ve Artikel bulucu araçlarımız ile merak ettiğiniz fiillerin çekimli hallerini ve artikelini merak ettiğiniz isimleri bir tıkla öğreneceksiniz.

Yazar Hakkında

GAÜN mezunu bir makine mühendisiyim. Öğrenim sürecim boyunca aldığım hazırlık eğitimimin yanı sıra yazları çeşitli otellerle çalışarak İngilizce ve Almanca gibi dilleri yakından tanıma ve öğrenme sürecim oldu. Özellikle İngilizce öğrenimiyle alakalı kaynak bolluğuna rağmen kaynakların düzensizliği, öğrenim çeşitliliklerinin olmaması gibi sorunlara kendim bir çözüm bulmak istedim. Benzer süreçleri yaşayacağını düşündüğüm İngilizce öğrenmek isteyenlere bir nebze de olsa faydam olması ve öğrendiklerimi paylaşabileceğim bir platform ihtiyacı ile bu siteyi kurduk. 

Mühendislik eğitimimin yanı sıra yazları çalıştığım turizm ortamındaki çalışmalarımda sıklıkla yararlandığım İngilizce dili için gerekli gördüğüm konularda eksik olan kaynaklara elimden geldiğince bir alternatif sunmaya çalışacağım. Ücretsiz bir kaynak olmasının yanı sıra “evdeingilizcem.com” evde kendi başlarına İngilizce öğrenmek isteyenler için ilaç gibi olacağını düşünüyorum.

Ayrıca gerekli geliştirmelerle beraber günbebün daha da kurumsallaşıp elinizin altında bir başucu kaynağı olacağını ümit ediyorum. Günlük hayatta sıkça karşılaşılan ifadelerden tutun da dinleme, konuşma pratiklerinin yapılabileceği içeriklerle siteyi zenginleştireceğim. Çeşitli kısa animasyonlarla İngilizce dilinin günlük yaşamdaki uygulamalarını sunacağım.

Eğer herhangi bir hata bulursanız iletişim kanallarını veya sosyal medya hesaplarını kullanarak beni uyarmanızdan memnun olurum. Keyifli çalışmalar.

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelleyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.