A1 Seviye

İngilizce A1 Seviye Gramer Konuları

İngilizce A1 seviye gramer konuları, CEFR (the Common European Framework of Reference for languages), yani Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı anlamına gelen oluşumdan büyük ölçüde faydalanılarak oluşturulmuştur.

İngilizce A1 Seviye Gramer Konuları Listesi

Aşağıdaki listede bu konular sıralı bir şekilde verilmiştir. Çalışmak istediğiniz konu için ilgili başlığa tıklayabilirsiniz. 

Herhangi bir gramer kitabına baktığınızda her konu ayrı ayrı kategorilerde değerlendirilmektedir. Ancak böylesi bir yaklaşım kişiyi A1 seviyesinde yaygın bir şekilde kullanacağı bir konuyu ortak kategoride yer almasından ötürü B2 seviyesi konularıyla beraber öğrenmesine yol açmakta. Ne yazık ki kaçınılmaz olarak öğrenme verimi düşmekte. 

Bazı konular her ne kadar A1 seviyesinde bahsedilmiş olsa da A2 ve hatta B1 seviyelerinde de adı geçmektedir. 

Biz anlatımlarımızda bu durumu göz önünde bulundurup en detaylı şekilde konuları anlatacağız. böylesi konuların nerelerde A1, nerelerde A2 olduğunu ise en kısa zamanda yazılarımızda belirtecek şekilde güncelleyeceğiz.

Ayrıca konular detaylı bir şekilde örneklendirilmiş olup ses butonları vasıtasıyla bu örneklerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelleyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.