Konuşma

İngilizce Memleketini Tanıtma (Konuşma Çalışması)

Bu yazımızda yapılacak konuşma egzersizi çalışması İngilizce memleketini tanıtma olacak.

Belirlenen sekiz anahtar kelime ile konuşacağımız konuyu şekillendirdikten sonra sahip olduğumuz gramer bilgisiyle 150 – 300 kelime arasında kısa bir konuşma metni yazacağız. Sonrasında ise bu metni ezberlemeye çalışarak konuşma pratiğimiz bitireceğiz.

rural, kırsal

urban, kentsel

fresh air, temiz hava

scenery, manzara

pollution, kirlilik

convenient, uygun, elverişli

public transport, toplu taşıma

choice, seçim

In regards to my hometown, I was born in a rural area but when I was 15 I moved to an urban area near the beach. I think living in an urban area is more convenient because you have more choices for food entertainment and so on. And also you have better public transport.

However, pollution is always a problem. I do enjoy going back and seeing my family who still live in my hometown in the rural area because the air is quite fresh and the scenery is beautiful.

Memleketimle ilgili olarak, kırsal bir bölgede doğdum ama 15 yaşındayken sahile yakın bir kentsel alana taşındım. Bence kentsel bir bölgede yaşamak daha uygun çünkü yemek eğlencesi vb. için daha fazla seçeneğiniz var. Ayrıca daha iyi toplu taşıma araçlarınız var.

Ancak, kirlilik her zaman bir sorundur. Hava oldukça taze ve manzara güzel olduğu için geri dönmekten ve hala memleketimde kırsal alanda yaşayan ailemi görmekten keyif alıyorum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelleyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.