A2 Okuma

Justin Bieber

Justin Bieber metni, genel hatlarıyla İngilizce A2 seviyesine uygun bir okuma parçası olacak şekilde derlenmiştir.

Justin Bieber

Justin Bieber is a very famous singer. He is from a town in Canada called Stratford. He was born on March 1st, 1994. His mom’s name is Pattie, and his dad’s is Jeremy. Justin has one younger half-sister named Jazmyn and a younger half-brother named Jaxon.
*
When Justin was a little boy, he loved music. He learned to play many instruments, like the drums, guitar, and piano. He didn’t take any music lessons. He learned all by himself. Justin also liked to sing. His mom saw that he was very good at it. She started recording videos of Justin singing and put them on YouTube.
*
One day, a man named Scooter Braun found Justin’s videos on YouTube. Scooter worked in the music business. He thought Justin was very talented. He wanted to help Justin become a real singer. So, Justin and his mom flew to Atlanta in the United States to meet Scooter. This was a big step for Justin.
*
In Atlanta, Justin also met a famous singer named Usher. Usher liked Justin’s voice too. He helped Justin get a record deal. This was a big moment for Justin. He was going to be a real singer. Today, Justin Bieber is known all over the world.
*
He has made many songs that people love. His music is played on the radio, TV, and the internet. He has also won many awards for his music. Justin worked hard, and his dreams came true. Now, he is one of the most famous singers in the world.

Justin Bieber

Justin Bieber çok ünlü bir şarkıcı. Kanada’nın Stratford adlı bir kasabasındandır. 1 Mart 1994 tarihinde doğmuştur. Annesinin adı Pattie ve babasının adı Jeremy’dir. Justin’in Jazmyn adında küçük bir üvey kız kardeşi ve Jaxon adında küçük bir üvey erkek kardeşi vardır.
*
Justin küçük bir çocukken müziği çok severdi. Davul, gitar ve piyano gibi birçok enstrümanı çalmayı öğrendi. Hiç müzik dersi almadı. Hepsini kendi başına öğrendi. Justin şarkı söylemeyi de severdi. Annesi onun bu konuda çok iyi olduğunu gördü. Justin’in şarkı söylediği videoları kaydetmeye başladı ve bunları YouTube’a koydu.
*
Bir gün Scooter Braun adında bir adam Justin’in videolarını YouTube’da buldu. Scooter müzik işindeydi. Justin’in çok yetenekli olduğunu düşünüyordu. Justin’in gerçek bir şarkıcı olmasına yardım etmek istedi. Böylece Justin ve annesi Scooter ile tanışmak için Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrine uçtular. Bu Justin için büyük bir adımdı.
*
Justin Atlanta’da Usher adında ünlü bir şarkıcıyla da tanıştı. Usher da Justin’in sesini beğenmişti. Justin’in bir plak anlaşması yapmasına yardım etti. Bu Justin için büyük bir andı. Gerçek bir şarkıcı olacaktı. Bugün Justin Bieber tüm dünyada tanınıyor.
*
İnsanların sevdiği birçok şarkı yaptı. Müziği radyoda, televizyonda ve internette çalınmaktadır. Ayrıca müziği için birçok ödül kazandı. Justin çok çalıştı ve hayalleri gerçek oldu. Şimdi, dünyanın en ünlü şarkıcılarından biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏