Diyalog

İngilizce Kendini Tanıtma Diyaloğu

İngilizce kendini tanıtma diyaloğu adında üç farklı animasyon oluşturduk. Bu animasyonlardan biri altyazısız, bir diğeri İngilizce altyazılı iken diğeri de hem Türkçe hem de İngilizce altyazılı olacak şekilde ayarlanmıştır. Böylece daha faydalı bir çalışma olabilmesi adına çeşitlilik sağlanmak istenmiştir.

İngilizce Kendini Tanıtma Diyaloğu

 

👩
Teacher (Öğretmen)

🇺🇸 John, please introduce yourself.
🇹🇷 John, kendini tanıt lütfen.

👨‍
Student (Öğrenci)

🇺🇸 All right! I'm John Pitt. I come from England and live in Switzerland. I am 19 years old. I'm a student. I speak English and French. I play the guitar. I enjoy fishing and watching basketball on TV. I often go for a run. That's all!
🇹🇷 Pekala! Ben John Pit. İngilitere'den geliyorum ve İsviçre'de yaşıyorum. 19 yaşındayım. Ben bir öğrenciyim. İngilizce ve Fransızca konuşuyorum. Gitar çalıyorum. Balık tutmayı ve televizyonda basketbol izlemeyi seviyorum. Sık sık koşuya çıkarım. Bu kadar!

👩
Teacher (Öğretmen)

🇺🇸 Thanks John.
🇹🇷 Teşekkürler John.

Yukarıdaki diyaloğu yazımızın başında bahsettiğim formatlarda bir animasyon olarak izlemek için aşağıdaki videoları Youtube üzerinden izleyebilirsiniz:

👵🏼
John

🇺🇸 Could you please introduce yourself?
🇹🇷 Lütfen, kendinizi tanıtabilir misiniz?

👦
Brad

🇺🇸 My name is Brad and I am 27 years old. I have two brothers named Tom and Bradley. They live in Germany. I was born in England. near Birmingham. I studied engineering at the University of Birmingham. I have been working as a mechanical engineer for 2 years. My hobbies are swimming, playing football, playing computer games. I can speak two languages. English is my native language and I can speak a little German.
🇹🇷 Benim adım Brad ve 27 yaşındayım. Tom ve Bradley adında iki kardeşim var. Onlar Almanya'da yaşıyorlar. Ben İngiltere'de doğdum. Birmingham yakınlarında. Birmingham Üniversitesi'nde mühendislik okudum. 2 yıldır makine mühendisi olarak çalışıyorum. Hobilerim yüzmek, futbol oynamak, bilgisayar oyunları oynamaktır. İki dil konuşabiliyorum. İngilizce benim ana dilim ve biraz Almanca konuşabiliyorum.

👵🏼
John

🇺🇸 What is the profession of your parents?
🇹🇷 Ebeveynlerinin mesleği nedir?

👦
Brad

🇺🇸 My parents are retired.
🇹🇷 Ebeveynlerim emekli.

👵🏼
John

🇺🇸 Why are you learning German?
🇹🇷 Neden Almanca öğreniyorsun?

👦
Brad

🇺🇸 I want to work in Germany. That's why I'm learning German.
🇹🇷 Almanya'da çalışmak istiyorum. Bu yüzden Almanca öğreniyorum.

👵🏼
John

🇺🇸 How long have you been learning German?
🇹🇷 Ne zamandır Almanca öğreniyorsun?

👦
Brad

🇺🇸 I have been learning German for about a year.
🇹🇷 Yaklaşık bir yıldır Almanca öğreniyorum.

👵🏼
John

🇺🇸 Thanks, Brad. You were great.
🇹🇷Teşekkürler, Brad. Harikaydın.

Yukarıdaki diyaloğu temsili bir animasyon videosu olarak izlemek için;

Umarım faydalı bir çalışma olmuştur. Yeni bir seride görüşmek üzere hoşça kalın!

Bernardo
👦

🇺🇸 Hi, my name is Bernardo, but my friends call me Bernie. I'm ten years old, and I am in the fourth grade. I was born in Mexico. I currently live in Minnesota, the United States of America. We moved here when I was two years old. I have a beautiful family: my mom, my dad, my brother, John and my sister, Sarah. We have great fun together. My favourite activity in my leisure time is riding a bike. I have a cute puppy named Kiki, and I love playing with it. My favourite food is pizza.
🇹🇷 Merhaba, benim adım Bernardo ama arkadaşlarım bana Bernie der. On yaşındayım ve dördüncü sınıftayım. Meksika'da doğdum. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri Minnesota'da yaşıyorum. Ben iki yaşındayken buraya taşındık. Güzel bir ailem var: annem babam ağabeyim John ve kız kardeşim Sarah. Birlikte çok eğleniyoruz. Boş zamanlarımda en sevdiğim aktivite bisiklet sürmektir. Kiki adında sevimli bir köpeğim var ve onunla oynamayı seviyorum. En sevdiğim yemek pizzadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelleyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.